SlidesJS Standard Code Example

skansen home

Photo by: Missy S Link: http://www.flickr.com/photos/listenmissy/5087404401/ Photo by: Daniel Parks Link: http://www.flickr.com/photos/parksdh/5227623068/ Photo by: Mike Ranweiler Link: http://www.flickr.com/photos/27874907@N04/4833059991/

Małe Objazdowe Muzeum Fotograficzne zaprasza do sal wystawowych Muzeum Marcina Rożka. Wystawa będzie czynna do końca czerwca.

 

Projekt MOMF to prywatna inicjatywa Ewy Kluczyk i Karola Wilczyńskiego. Pomysł na powstanie projektu powstał na Festiwalu Fotocooltura w Obornikach, gdzie zostalioemy zaproszeni do pokazania naszych zbiorów, fotografii i bycia partnerem Festiwalu Fotocooltura 2016. Tak odbyła się pierwsza wystawa otwierająca tournee po Wielkopolsce i Polsce. Celem muzeum jest edukacja młodszych pokoleń jak i zaspakajanie nostalgii za analogowym światem fotografii. Główna kolekcja obejmuje okres od około 1880 roku do lat 30-tych XXw. Aparaty oraz akcesoria fotograficzne w większooeci są nabywane za przysłowiową złotówkę, lub otrzymywane w darze. Karol remontuje i przywraca im dawną świetność i niejednokrotnie wykorzystując je do tworzenia swojej fotografii. Docelowo chcielibyśmy stworzyć pierwsze stacjonarne muzeum fotograficzne w Poznaniu, którego historia fotograficzna jest ściśle związana z początkami fotografii, chociażby poprzez wydanie pierwszego polskiego tłumaczenia, pierwszej książki fotograficznej, w której Daguerre opisuje swój rewolucyjny wynalazek. Zbiory prezentowane na wystawie można podzielić na kilka działów.


Zabytki techniki:


- aparaty i akcesoria fotograficzne od 1880 do lat 30-tych XXw.
- aparaty oerednio i wielkofotrmatowe typu “reflex camera” (lustrzanki jednoobiektywowe) od lat
30tych do 80tych XXw
- aparaty małoobrazkowe i oerednioformatowe z XXw.
- kolekcję dopełniają aparaty, urządzenia, zdjęcia i dokumenty Pana Józefa Cywińskiego fotografa z Wisły. Które dzięki uprzejmooeci Jacka Stępnia, wnuka Pana Józefa, zagościły już na stałe w naszych zbiorach.


Publikacje i dokumenty:


- Książki i czasopisma do lat 30tych
- zdjęcia carte de visite i cabinet card zakładów fotograficznych z Wielkopolski , Polski i świata Dodatkiem do całości są zdjęcia Karola Wilczyńskiego wykonywane aparatami z przełomu XIX i XXw, oraz aparatami własnej konstrukcji i produkcji.

 

Pliki PDF

 

Katalog 1

 

Katalog 2

 

  • DSCF1471
  • DSCF1477
  • DSCF1482
  • DSCF1484-Kopia
  • DSCF1492-Kopia