Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną na weekend 30 kwietnia – 1 maja 2022 r. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego!

Plakat informacyjny

Kilka informacji organizacyjnych:
Muzeum Marcina Rożka:
Kącik Digitalizacyjny – zaprezentujemy sprzęt wykorzystywany przez nas na co dzień oraz podpowiemy jak przechowywać rodzinne archiwalia. Zachęcamy także do podzielenia się z muzeum starymi zdjęciami i dokumentami dotyczącymi miasta i okolic. W czasie pobytu w Muzeum archiwalia zeskanujemy, oryginały zwrócimy Ofiarodawcom wraz z kopiami cyfrowymi (prosimy o zabranie własnych pamięci USB)

Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski:
Warsztaty – odbywać się będą na zagrodzie karczemnej. Uczestnicy wykonają własnoręcznie garnuszek na kole garncarskim (sobota) oraz koszyczek z wikliny (niedziela). Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.
Ognisko – jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, od godziny 15.00 w sobotę (30.04.2022r.) będzie możliwość skorzystania z ogniska. Prowiant we własnym zakresie.
Stoisko gastronomiczne – na zagrodzie półrolnika z Reklinka będzie możliwość zakupu dań przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chorzeminie.
W dniach 30 kwietnia i 1 maja będzie możliwość wejścia na teren skansenu od strony Szlaku Żurawiego.

Jednocześnie przypominamy, że 2 maja nasze oddziały będą nieczynne, natomiast 3 maja będzie można nas odwiedzić według stałych godzin otwarcia.
Zapraszamy!