Plakat wydarzenia. W tle zagroda wiejska.

Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań i Muzeum Regionalne w Wolsztynie zapraszają na spotkanie śpiewacze wokół muzyki tradycyjnej okolic Wolsztyna – Regionu Kozła, Babimojszczyzny i Doliny Środkowej Obry.

Podczas spotkania będzie można wspólnie nauczyć się i pośpiewać pieśni tradycyjne z Wielkopolski – głównie z okolic Kościana, Wolsztyna, Babimostu i Krobi. Zapraszamy wszystkich lubiących wspólny śpiew – starodawnych piosenek nauczymy się razem poprzez aktywne słuchanie i udostępnione na miejscu śpiewniki, które będzie można zabrać ze sobą do domu.

Śpiewy poprowadzi Karol Majerowski

Dla kogo?

Jeśli interesujesz się muzyką, tradycją, folkiem lub folklorem, lokalną historią, etnografią lub po prostu lubisz śpiewać, doświadczać muzyki na żywo, spotykać się z ludźmi w skupieniu i uważności czy próbować czegoś nowego – to wydarzenie jest dla Ciebie! W spotkaniu mogą uczestniczyć wszyscy bez względu na wiek – małe dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy.

Gdzie i kiedy:
Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski
(Karczma)
Bohaterów Bielnika 26, Wolsztyn
Godz. od 16:00 do 18:00

Wstęp wolny.

Karol Majerowski – muzyk tradycyjny – śpiewak, dudziarz wielkopolski, trębacz i bębnista. Uczeń Romualda Jędraszaka. Gra do tańca i koncertuje w całej Polsce – od Poznania, przez Łódź, Warszawę, aż po Gdańsk, Szczecin i Roztocze Lubelskie. Prowadzi spotkania śpiewacze, organizuje potańcówki i współtworzy wydawnictwa muzyczne z muzyką tradycyjną Polski i Europy. Współautor spektakli dla dzieci o tematyce tradycyjnej. Aktywny członek Stowarzyszenia Dom Tańca Poznań i Fundacji Muzyka Zakorzeniona. Muzykuje od dziecka, pochodzi z Kębłowa w pow. Wolsztyńskim. Znany również z działalności w zespole WCIAS (dawniej We Call It a Sound) jako wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów.

Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań – realizujemy projekty edukacyjne i artystyczne. Działamy na rzecz popularyzacji niematerialnego dziedzictwa i muzyki tradycyjnej. Celem istnienia domów tańca jest tworzenie wspólnoty. Tej ulotnej, jednorazowej, ale także tej trwalszej, zacieśniającej więzi. Wspólnota ta obejmuje nie tylko muzyków, śpiewaków, artystów, animatorów, ale także tancerzy i tych wszystkich, którzy chcą z nami uczestniczyć w tym zbiorowym ruchu, w dowolnie dla siebie wybranej formule.