Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu najnowszą publikację dotyczącą dziejów naszego miasta – Wolsztyna.
„Wolsztyn w latach 1919-1939. Społeczeństwo-władza-gospodarka.” autorstwa Marcina Adamczaka to publikacja mająca na celu przedstawienie aspektów funkcjonowania miasta i wolsztyńskiego społeczeństwa pomiędzy dwiema wojnami światowymi.
Wydana przez nasze Muzeum książka ma charakter naukowy, jednak jak stwierdzono w Wydawnictwie Eternum: „Bardzo interesujący tekst, dobrze napisany, bez „zadęcia”, praca naukowa, a czyta się jak dobrą książkę”. Mamy nadzieję, że jest to dobra rekomendacja aby mieli Państwo ochotę zapoznać się z jej treścią. Książka wzbogacona została o ciekawy i nie zawsze znany materiał ilustracyjny, na który składa się ponad 100 ilustracji, map i rycin.
Książkę można nabyć od wtorku do piątku w Muzeum Marcina Rożka (ul. 5 stycznia 34) oraz Muzeum Dr. Roberta Kocha (ul. Doktora Kocha 12). Koszt 1 egzemplarza książki to 60 zł. Płatność gotówką na miejscu. Istnieje możliwość wysłania książki (płatność przelewem, koszt wysyłki wynosi 16 zł). Nakład ograniczony.
Niestety obostrzenia utrudniają zrobienie klasycznej promocji książki, jednak podpis autora będzie można uzyskać w Muzeum Dr. Roberta Kocha ?
Zapraszamy do zakupu!