SlidesJS Standard Code Example

skansen home

Photo by: Missy S Link: http://www.flickr.com/photos/listenmissy/5087404401/ Photo by: Daniel Parks Link: http://www.flickr.com/photos/parksdh/5227623068/ Photo by: Mike Ranweiler Link: http://www.flickr.com/photos/27874907@N04/4833059991/

27 października w hołdzie Marcinowi Rożkowi w 130 rocznicę urodzin, odbył się wernisaż Marioli Kalickiej. Artystka jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) w pracowni prof. Bazylego Wojtowicza. Twórczość dotychczas prezentowała na nieomal 30 wystawach indywidualnych i wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w sympozjach rzeźbiarskich w Burgas (Bułgaria), Idżewam (Armenia) i Orońsku (Polska).
Ten swoisty hołd wynika z faktu iż Marcin Rożek był pierwszym profesorem na katedrze rzeźby Szkoły Sztuk Zdobniczych, która stanowiła podwaliny pod późniejszą uczelnię rzeźbiarki. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło i rzeźba ponownie wróciła do pracowni artysty. To właśnie w miejscu gdzie była pracownia znajduje się jedna z sal wystaw czasowych. Wszystko to ku uciesze artystki jaki pracowników Muzeum Regionalnego w Wolsztynie a przede wszystkim zwiedzających.
Wystawa ta też jest początkiem współpracy naszego muzeum ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Poznański. Dzięki staraniom Pani prezes Marzeny Cecylii Karcz możemy właśnie prezentować prace Marioli Kalickiej.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która nie dość, że tradycyjnie jest bezpłatna, to jeszcze można otrzymać bardzo elegancki folder.

  • DSCF0845
  • DSCF0850
  • DSCF0866
  • DSCF0875
  • DSCF0880
  • Mariola Kalicka - VIII piętro zaprasza